Fat porslin Kina

Fat porslin Kina
Fat porslin Kina
Fat porslin Kina
Fat porslin Kina

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, 2 st., porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, motiv med kaninjakt samt drake jagandes den brinnande pärlan, diamanter 16 resp. 21 cm

Kantnagg på bägge fat samt ett visst glasyrslitage, hårspricka på det större fatet

139511

2012-06-21