Fat porslin Kina
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, 2 st., porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, motiv med kaninjakt samt drake jagandes den brinnande pärlan, diamanter 16 resp. 21 cm
Kantnagg på bägge fat samt ett visst glasyrslitage, hårspricka på det större fatet
139511
2012-06-21