Signerad etsning av Axel Fridell

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

800 SEK

ASPLUND, KARL. Axel Fridell. Ett konstnärsliv. Malmö 1937. 4:o. 1 originaletsning Axel Fridell, planscher o.a. illustrationer. Rött halvfranskt band. Upplaga tryckt i 500 nr. ex., detta nr 242.

Bandet blekt och nött

139627

2012-06-25