Vaser i porslin Nils Emil Lundström Rörstrand
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VASER, 3 st, porslin, Nils Emil Lundström, Rörstrand, 1900-talets början, varav en med genombruten mynning samt alla med reliefdekor av blommor i underglasyrfärgerna rosa, blått och grönt, märkta NL, höjd 12-15 cm
Den med blå blomma på stängel med mynningsnagg, de andra två med obetydlaiga nagg
139800
2012-06-26