Väggtelefon Norge
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ELEKTRISK BUREAU VÄGGTELEFON, Kristiania, 1890-tal, gjutjärn och plåt med intarsiaimitation, med pulpet, höjd 71 cm
PROVENIENS. Karl-Gustaf Guldbrands samling
Smärre slitage, bakstycke saknas
140094
2012-09-30