Väggtelefon Norge

Väggtelefon Norge
Väggtelefon Norge
Väggtelefon Norge
Väggtelefon Norge

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ELEKTRISK BUREAU VÄGGTELEFON, Kristiania, 1890-tal, gjutjärn och plåt med intarsiaimitation, med pulpet, höjd 71 cm
PROVENIENS. Karl-Gustaf Guldbrands samling

Smärre slitage, bakstycke saknas

140094

2012-09-30