Urmakeriverktyg
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄLSMASKIN OCH POLERSTOL, omkring 1900, välsmaskin i mässing, höjd 22,5 cm, etui med tillbehör, polerstol, märkt JM Port, Stockholm, i etui
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling
Tillbehör ej komplett, etuierna med slitage
140096
2012-09-30