Urmakeriverktyg

Urmakeriverktyg
Urmakeriverktyg
Urmakeriverktyg
Urmakeriverktyg
Urmakeriverktyg
Urmakeriverktyg
Urmakeriverktyg
Urmakeriverktyg
Urmakeriverktyg
Urmakeriverktyg

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

VÄLSMASKIN OCH POLERSTOL, omkring 1900, välsmaskin i mässing, höjd 22,5 cm, etui med tillbehör, polerstol, märkt JM Port, Stockholm, i etui
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Tillbehör ej komplett, etuierna med slitage

140096

2012-09-30