Trumpetvaser fajans
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VASER, 1 par, Lambert van Eenhoorn, De Metalen Pot, Delft, Holland 1700-talets slut, fajans, målad dekor iblått av figurer i landskap, frånsidan med landskapsvyer, märkta LVE i blått, höjd 29 cm
Glasyrnagg
140142
2012-06-29