Urna sannolikt Delft

Urna sannolikt Delft
Urna sannolikt Delft
Urna sannolikt Delft
Urna sannolikt Delft
Urna sannolikt Delft
Urna sannolikt Delft

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

URNA, sannolikt Delft, Holland 1700-tal, fajans, målad orientaliserande dekor i blått av kaniner inom kartuscher samt blommor, höjd 27, 5 cm

Lagning vid mynningen, glasyrnagg

140145

2012-06-29