Vagnsur spindelgång
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAGNSUR, 1800-talets första del, urtavla och verk signerade D. D. Neveren, London, trä med målad dekor, fickursverk med spindelgång, höjd 21 cm
Fungerar ej, urtavlan med skador, en visare senare
140406
2012-10-14