Vagnsur spindelgång

Vagnsur spindelgång
Vagnsur spindelgång
Vagnsur spindelgång
Vagnsur spindelgång

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAGNSUR, 1800-talets första del, urtavla och verk signerade D. D. Neveren, London, trä med målad dekor, fickursverk med spindelgång, höjd 21 cm

Fungerar ej, urtavlan med skador, en visare senare

140406

2012-10-14