Navisazimut
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 000 SEK
PEJLINSTRUMENT, "Navisazimut", omkring 1900, konstruerad av och signerad F. W. Gleerup och P. M. Sörensen, Stockholm, kardanskt upphängd pejlskiva med asimutmätare, delvis bemålad mässing, höjd 35 cm
Smärre skador, huv saknas
140423
2012-09-30