Navisazimut

Navisazimut
Navisazimut
Navisazimut
Navisazimut
Navisazimut
Navisazimut

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PEJLINSTRUMENT, "Navisazimut", omkring 1900, konstruerad av och signerad F. W. Gleerup och P. M. Sörensen, Stockholm, kardanskt upphängd pejlskiva med asimutmätare, delvis bemålad mässing, höjd 35 cm

Smärre skador, huv saknas

140423

2012-09-30