Herrfickur Augustine Bourdillon
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOURDILLON, Augustine (1729-99), Stockholm, herrfickur, märkt i verket, förgyllt verk nr 367, spindelgång, vit urtavla med romerska siffror, förgylld boett med graverad dekor, diameter 50 mm, NYCKEL, med guldöverdrag, kedja oädel metall
Boett och urtavla ej original, förgyllning med slitage, urtavla och nyckel med smärre skador
140457
2012-10-14