Herrfickur Augustine Bourdillon

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BOURDILLON, Augustine (1729-99), Stockholm, herrfickur, märkt i verket, förgyllt verk nr 367, spindelgång, vit urtavla med romerska siffror, förgylld boett med graverad dekor, diameter 50 mm, NYCKEL, med guldöverdrag, kedja oädel metall

Boett och urtavla ej original, förgyllning med slitage, urtavla och nyckel med smärre skador

140457

2012-10-14