Urna porslin emaljfärger sen Qing dynasti

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

URNA, porslin, sen Qing-dynasti, 1800-tal, dekor i emaljfärger av drakar jagandes den brinnande pärlan, höjd 28 cm

Zustandsbeschreibung

Fotringsnagg, sprickor

140558

2012-07-10