Herrarmbandsur IWC

Herrarmbandsur IWC
Herrarmbandsur IWC

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

10 000 SEK

IWC, manuellt herrarmbandsur, 1947, märkt i verk/urtavla/boett, vitt verk kaliber C.88, nr 1140055, silverfärgad urtavla med streck och arabiska siffror, sekundvisare, boett av bolidenguld 18 k, stämplad Y8 (1949), skinnband, diameter 34 mm

Obetydliga repor, ej originalkrona

140570

2012-10-14