Fickur i 14 k guld
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
REPETERUR MED KRONOGRAF, herrfickur, omkring 1900, kvartsrepetition med tryckknapp på spiralfjäder, förgyllt glasat 22´´´ verk, ankargång, vit urtavla med arabiska siffror, små 5-60, sekundvisare, guillocherad savonettboett av guld 14 k, diameter 60 mm, i etui
Kronografåterställningen något glapp, boetten med bucklor, bygel av metall
140571
2012-10-14