Skålfat vas Kina

Skålfat vas Kina
Skålfat vas Kina
Skålfat vas Kina
Skålfat vas Kina
Skålfat vas Kina
Skålfat vas Kina
Skålfat vas Kina
Skålfat vas Kina

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅLFAT, FAT, VAS, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, 1800/1900-tal, fatens diameter 30, vasens höjd 22 cm

Nagg, tillverkningsspricka

141295

2012-07-17