Kaffeservis formgiven av Einar Forseth

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KAFFESERVIS, 33 dlr, signerad Einar Forseth, 20-talsklassicism, daterad 1928/29, bestående av, 10 koppar med fat, gräddkanna, 2 sockerskålar, kaffekanna, 19 assietter, 3 extra fat medföljer

141608

2012-07-20