Kaffeservis formgiven av Einar Forseth
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
KAFFESERVIS, 33 dlr, signerad Einar Forseth, 20-talsklassicism, daterad 1928/29, bestående av, 10 koppar med fat, gräddkanna, 2 sockerskålar, kaffekanna, 19 assietter, 3 extra fat medföljer
141608
2012-07-20