Golvur urtavlan märkt 1758

Golvur urtavlan märkt 1758
Golvur urtavlan märkt 1758
Golvur urtavlan märkt 1758
Golvur urtavlan märkt 1758
Golvur urtavlan märkt 1758
Golvur urtavlan märkt 1758

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GOLVUR, 1800-tal, urtavlan märkt Falun 1758, höjd 220 cm, 2 lod, pendel mm medföljer

Slitage, färgbortfall

141987

2012-08-01