Terrin tenn Johan Wiklund Norrköping

Såld för:

Osåld

Utropspris

12 000 SEK

TERRIN, med lock, tenn, gustaviansk, stämplad IWL HALLRÄTT (Johan Wiklund, mästare i Norrköping 1809-1819), oval form på tassformade bladfötter, höjd 29, längd 48 cm

Hänklar med bristningar och lagningar, smärre skador

142365

2012-08-08