Terrin tenn Johan Wiklund Norrköping
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
12 000 SEK
TERRIN, med lock, tenn, gustaviansk, stämplad IWL HALLRÄTT (Johan Wiklund, mästare i Norrköping 1809-1819), oval form på tassformade bladfötter, höjd 29, längd 48 cm
Hänklar med bristningar och lagningar, smärre skador
142365
2012-08-08