Siri Rathsman olja
2012-08-19
142978
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
RATHSMAN, Siri (1895-1974): Fantasi vid kusten, signerad och daterad S Rathsman 1937, olja på duk, 72,5x90 cm
Proveniens: Konstnärens familj
Dukhål, tryckmärken