Kaffe- och teservis

Kaffe- och teservis
Kaffe- och teservis
Kaffe- och teservis
Kaffe- och teservis

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KAFFE- och TESERVIS, 15 delar, troligen Bühl & Söhne, Thüringen 1700-talets slut, porslin, målad dekor av blommor i violett och guld, vissa delar märkta i violett, omfattar 12 koppar med fat, tekanna, kaffekanna och tedosa, kaffekannans höjd 15,5 cm, tekannans lock och ett fat med lagning, sliten dekor

Smärre naggar på några fat

143626

2012-08-24