Cylinderspeldosa

Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

CYLINDERSPELDOSA, sannolikt Nicole Freres, Schweiz 1800-talets andra hälft, för 8 melodier, nr 45633, fodral med lock av valnöt med intarsia, invändig litograferad melodiförteckning, höjd 13,5, 53x18 cm, cylinderlängd 33,5 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Fodralnyckel saknas

143926

2012-09-30