Cylinderspeldosa

Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CYLINDERSPELDOSA, Schweiz 1800-talets andra hälft, för 8 melodier,fodral med lock av valnöt med intarsia, höjd 14,5, 52x22 cm, cylinderlängd 27,5 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Två tänder defekta, obetydliga skador

143942

2012-09-30