Bonad Mats Olof Andersson Boda

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BONAD, målad av Mats Olof Andersson (1798-1876), Boda, visar bröllopet i Kana, daterad 1850, målad på papper uppfodrad på duk, 81x135 cm

Skador

144397

2012-08-28