Cylinderspeldosa

Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPELDOSA, 1800-talets senare del, cylinder för fyra melodier, ebenholts med skuren dekor av figur i landskap och text: "Le Courage Malheureux", höjd 4, 10,5x6,5 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

144589

2012-09-30