Cylinderspeldosa
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPELDOSA, 1800-talets senare del, cylinder för fyra melodier, ebenholts med skuren dekor av figur i landskap och text: "Le Courage Malheureux", höjd 4, 10,5x6,5 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling
144589
2012-09-30