Cylinderspeldosa
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SPELDOSA, 1800-tal, cylinder för fyra melodier, sköldpadd med trälock med skuren dekor av Napoleon och text: "Napoleon a Charleroi", höjd 3,5, 10,5x6,5 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling
Isärmonterad, osäkert om alla delar finns
144600
2012-09-30