Sockel till bordspendyl med cylinderspeldosa
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DU COMMUN-GIROD CYLINDERSPELDOSA, Schweiz omkring 1840, nr 4381, för 4 melodier, i sockel till bordspendyl, svärtat trä med beslag av mässing, höjd 11,5, 45x25 cm, cylinderlängd 19 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling
Smärre skador
144605
2012-09-30