Sockel till bordspendyl med cylinderspeldosa

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

DU COMMUN-GIROD CYLINDERSPELDOSA, Schweiz omkring 1840, nr 4381, för 4 melodier, i sockel till bordspendyl, svärtat trä med beslag av mässing, höjd 11,5, 45x25 cm, cylinderlängd 19 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Smärre skador

144605

2012-09-30