Torsten Palm oljemålning
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PALM, Torsten (1885-1934): Landskap med slåttermaskin, Frankrike, signerad T Palm XXVII, olja på pannå, 36x44 cm
UTSTÄLLD: Minnesutställning i Nationalmuseum 1945, Svensk-Franska Konstgalleriet nr 1214
Färgbortfall
144618
2012-08-29