Grammofon på piedestal

Grammofon på piedestal
Grammofon på piedestal
Grammofon på piedestal
Grammofon på piedestal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GRAMMOFON, 1900-talets början, loddriven, monterad på piedestal märkt "The Talking Machine Pat." samt "The Gravity Motor", tvådelad tratt i plåt och mässing, höjd 128 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Delar saknas, kompletterad

144809

2012-09-30