Grammofon på piedestal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRAMMOFON, 1900-talets början, loddriven, monterad på piedestal märkt "The Talking Machine Pat." samt "The Gravity Motor", tvådelad tratt i plåt och mässing, höjd 128 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling
Delar saknas, kompletterad
144809
2012-09-30