Självspelande piano
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
AEOLIAN SJÄLVSPELANDE PIANO, omkring 1910, mahogny med blyinfattad dekor, märkt The Aeolian Company, New York, 88-toners system, inbyggd elektrisk kompressor, höjd 131 cm, cirka 120 rullar medföljer
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling
Smärre skador och justeringsbehov
144939
2012-09-30