Golvur Joh Nyberg
2012-08-30
144944
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
GOLVUR, fanerat med alrot, urtavla märkt Joh Nyberg, Stockholm, (urmakare i Stockholm 1748-1768) höjd 212 cm, pendel samt 1 lod medföljer
Skador, sprickor, lister saknas delvis