Golvur Joh Nyberg

Golvur Joh Nyberg
Golvur Joh Nyberg
Golvur Joh Nyberg
Golvur Joh Nyberg

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GOLVUR, fanerat med alrot, urtavla märkt Joh Nyberg, Stockholm, (urmakare i Stockholm 1748-1768) höjd 212 cm, pendel samt 1 lod medföljer

Skador, sprickor, lister saknas delvis

144944

2012-08-30