Fartygsstolar och bord
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
FARTYGSSTOLAR, 1 par, omkring 1900, mahogny på lejonfötter i gjutjärn, höjd 81 cm
BORD, på pelarfot, 1900-talets första hälft, mahogny, höjd 78, diameter 80 cm
PROVENIENS: Stolarna kommer, enligt uppgift, från en P&O Liner
145146
2012-09-30