Nakterhus med kompass
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NAKTERHUS MED KOMPASS, 1900-talets första del, mahogny, för fotogenbelysning, märkt Gröndal 3, torrkompass signerad G. W. Lyth, Stockholm, höjd 22, kompassens diameter 10 cm
Belysning saknas, skorsten med bristning och lagning
145375
2012-09-30