Fat tallrik karott i porslin KPM Wien

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

800 SEK

FAT, motiv med romare i toga, KPM, TALLRIK, Wien, KAROTT, meissenlinande märke, porslin, längd på fatet 36,5, tallrik diameter 23 cm

Fatet med fotringsnagg och måleriet med karakelyr, karott med omfattande skador

145403

2012-09-01