Evald Kallstenius oljemålning

Evald Kallstenius oljemålning
Evald Kallstenius oljemålning
Evald Kallstenius oljemålning
Evald Kallstenius oljemålning

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KALLSTENIUS, Evald (1898-1957): "Röda hällar, afton, Tjust", signerad och daterad 1934, olja på duk, 47x79 cm
Inköpt Gummessons konsthandel 1938

146015

2012-09-07