Oidentifierad konstnär olja
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR: Porträtt av ung dam, 1800-tal, olja på pannå, 38x30 cm. Enl text på etikett på spännramens baksida föreställande Fro Rosa Grönlund, f Godbold, gm kommersrådet Grönlund (Enligt uppgift dotter till brittiske konstnären Samuel Berry Godbold, 1823-84)
Färgbortfall
146429
2012-09-20