Oidentifierad konstnär olja

Oidentifierad konstnär olja
Oidentifierad konstnär olja
Oidentifierad konstnär olja
Oidentifierad konstnär olja

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR: Porträtt av ung dam, 1800-tal, olja på pannå, 38x30 cm. Enl text på etikett på spännramens baksida föreställande Fro Rosa Grönlund, f Godbold, gm kommersrådet Grönlund (Enligt uppgift dotter till brittiske konstnären Samuel Berry Godbold, 1823-84)

Färgbortfall

146429

2012-09-20