Fragment av manuskript 13/1400-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FRAGMENT AV MANUSKRIPT, 13/1400-tal?, några inkunablar (tryckta) sent 1400-tal, PALMBLADSBOK, medföljer
PROVENIENS: Dr Seved Tegefors, Torsby

Skador, maskhål, rester av lim

146559

2012-09-10