Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SABEL, svensk, för dragonofficer, 1800-talets första hälft, skålslipad klinga, svart läderbalja med 3 förgyllda beslag, längd 95 cm, portepé

2 små hack nära spesten

146571

2012-09-27