Sven Erixson litografi
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIXSON, Sven X:et (1899-1970), "Fotboll", 1948, signerad Sven Erixson, 2/25, litografi, 37x52 cm,
MOTIV: Inspirerad av Ivar Lo-Johanssons stridsskrift "Jag tvivlar på idrotten" gjorde X:et litografin Fotboll
146808
2012-09-16