Sven Erixson litografi

Sven Erixson litografi
Sven Erixson litografi

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ERIXSON, Sven X:et (1899-1970), "Lingonrensning Mekrossla", 1949, signerad Sven Erixson, 240/260, färglitografi, 62x52 cm,
MOTIV: Familjen Erixson hade från 1948 en sportstuga i Mekrossla, Hälsingland

146821

2012-09-16