Sven Erixson litografi

Sven Erixson litografi
Sven Erixson litografi

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ERIXSON, Sven X:et (1899-1970): "Fest i Tumba I", signerad Sven Erixson, 163/360, färglitografi, 33x41cm,
MOTIV: Från Bryggerivägen i Tumba, där fadern Alfred Eriksson drev en speceriaffär. Familjen bodde i lägenheten ovanpå affären

146828

2012-09-16