Sven Erixson litografi
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIXSON, Sven X:et (1899-1970): "Fest i Tumba II", signerad Sven Erixson, VI / L, färglitografi, 33x41cm, med dedikation,
MOTIV: Ersatte här texten "Tumba Brand & Polisstation med en gratulationstext med anl. av faderns 75 -årsdag och lät trycka ytterligare 50 exemplar, som numrerades från I till L
146829
2012-09-16