Sengustavianska stolar

Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar
Sengustavianska stolar

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

STOLAR, 1 par, sengustavianska stockholmsarbeten, en signerad MLB Melchior Lundberg (stolmakare i Stockholm 1774-1812/16), båda etikettmärkta med Stockholms stolmakareämbetes sigill, skuren och förgylld dekor

146897

2012-09-12