Sengustavianska stolar
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STOLAR, 1 par, sengustavianska stockholmsarbeten, en signerad MLB Melchior Lundberg (stolmakare i Stockholm 1774-1812/16), båda etikettmärkta med Stockholms stolmakareämbetes sigill, skuren och förgylld dekor
146897
2012-09-12