Modellbil Bugatti
Klubbat för:
62 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BUGATTI T52, modellbil, 1900-talets senare del, kopia av Bugatti Type 52, cirka 500 st tillverkades 1927-36 på Molsheim factory enligt Wikipedia, blålackerad aluminiumkaross, lädersäte, el-driven 12 volt, rattstyrning, handbroms, längd 190 cm, bok, Fabien Sabatès "Bugatti" medföljer
PROVENIENS: Hol John Larsson, inköpt 1995 från Bugatti, London
Obetydliga lackskador, batteri medföljer ej
147008
2012-09-30