Modellbil Bugatti

Modellbil Bugatti
Modellbil Bugatti
Modellbil Bugatti
Modellbil Bugatti
Modellbil Bugatti
Modellbil Bugatti
Modellbil Bugatti
Modellbil Bugatti
Modellbil Bugatti
Modellbil Bugatti

Klubbat för:

62 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

BUGATTI T52, modellbil, 1900-talets senare del, kopia av Bugatti Type 52, cirka 500 st tillverkades 1927-36 på Molsheim factory enligt Wikipedia, blålackerad aluminiumkaross, lädersäte, el-driven 12 volt, rattstyrning, handbroms, längd 190 cm, bok, Fabien Sabatès "Bugatti" medföljer
PROVENIENS: Hol John Larsson, inköpt 1995 från Bugatti, London

Obetydliga lackskador, batteri medföljer ej

147008

2012-09-30