Officerssabel

Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SABEL, svensk, 1860/70-tal, för officer, böjd klinga med etsad dekor, förgyllt mässingsfäste med Oscar II:s namnchiffer, stålbalja med två stora förgyllda mässingsbeslag dekorerade med Andreaskors, längd 88 cm, portepé

147442

2012-09-27