Värja

Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

VÄRJA, 1800-tal, för ämbetsman, tveeggad klinga, skulpterat fäste av förgylld mässing, parerplåt a clavier, kavelplattor av pärlemor, svart läderbalja med mässingsbeslag, längd 93 cm, portepé

doppskon saknas

147443

2012-09-27