Värja
2012-09-27
147443
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
VÄRJA, 1800-tal, för ämbetsman, tveeggad klinga, skulpterat fäste av förgylld mässing, parerplåt a clavier, kavelplattor av pärlemor, svart läderbalja med mässingsbeslag, längd 93 cm, portepé
doppskon saknas